Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Київ

Головний офіс та завод

Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

23 квітня 2021

Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?Чим насправді відрізняються одне від одного різні вікна, і які ризики вони означають для споживача. Пропонуємо основну увагу приділити тим проблемам, які з високою ймовірністю отримає споживач, купуючи вікно низької якості, свідченням/показником чого є низька ціна такого вікна.

На перший погляд, пластикові вікна схожі одне на одне і не мають такі відмінності, які можна було б побачити неозброєним оком і зміст яких був би зрозумілий кінцевого споживача. Більш того, при випробуваннях більшість вікон покажуть несуттєві відмінності, у крайньому разі, не настільки очевидні, щоб споживач був би готовий оплачувати виявлену різницю. Справді — яка споживачеві різниця, при якому саме навантаженні віконний блок може мати проблеми з герметичністю? Але річ у тому, що вікна найнижчої якості мають приховані проблеми, які обов'язково, в 99 випадках зі 100 виникнуть, і ці прояви неминуче позначаться на якості життя і безпеки споживача. Єдине питання — коли саме це станеться, трохи пізніше або трохи раніше.

Що таке неякісні вікна?

Неякісне вікно — це вікно, спроектоване, виготовлене і встановлене із застосуванням неякісних комплектуючих і/або з порушенням технологічних регламентів.
Неякісні комплектуючі — це, наприклад:

 • Профіль зі зменшеною товщиною зовнішніх і фальцевих стінок, з низькою якістю поверхні, відхиленнями від лінійних розмірів.
 • Армуючі підсилювачі зі зменшеною товщиною стінок, габаритними розмірами значно меншими камери під армування, недостатнім шаром цинкування або її відсутністю.
 • Склопакети, вироблені з неякісного листового скла (низька якість флоат-скла, зменшена товщина листа), поганий герметик, неякісна дистанційна рамка.

З чим обов'язково зіткнеться власник «Зате дешевого вікна»? Навіть виготовленого з профілю з красивою іноземною назвою?

 • Порушення герметичності.
 • Депланація (провисання) стулки.
 • Погіршення зовнішнього вигляду.
 • Механічне руйнування склопакета.
 • Випадання стулки.
 • Механічне руйнування вікна.

Порушення герметичності

Причина: профіль з низькою несучою здатністю, неякісні ущільнення.

Як проявляється? Відчувається як продування, навіть, незважаючи, на оптимальний температурно-вологісний режим в приміщенні, можливе утворення конденсату всередині або на склопакеті, навіть утворення криги, дискомфорт біля вікна. У приміщенні шумно. Біля вікна відчувається дискомфорт.

Коли проявляється/починається? У перший же холодний сезон, особливо якщо вікно знаходиться з навітряної сторони або біля жвавої магістралі.

Чим загрожує? Порушення теплового і звукового комфорту, переохолодження, ризик застуди. Зайві витрати на підтримку комфортного мікроклімату.

Як «лікується»? Примусове посилення притиску стулки (що призводить до передчасного зносу фурнітури) і допомагає тільки 2 - 3 сезони, заміна ущільнення. Ручне ущільнення підручними матеріалами.
Підключення опалювальних приладів (зайві витрати).

Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

Провисання (депланація) стулки

Причина: профіль з низькою несучою здатністю, неякісна фурнітура, перевищення гранично допустимих габаритів вікна чи двері.

Як проявляється? При відкритті стулка провисає вниз, нормальне закривання утруднено, стулка зачіпає за відповідні планки в нижній частині. Для відкривання і закривання стулки доводиться докладати відчутні зусилля.

Коли починається? Залежить від сукупних симптомів, в середньому через півроку після монтажу. Але може початися і на другий день після установки.

Чим загрожує? Цей дефект з часом прогресує, і через якийсь час стулку вже не закрити, навіть докладаючи значних зусиль.

Як усунути? Додаткове регулювання стулки в теплу і холодну пору року (маніпуляція має обмежений діапазон ефективності). У запущених випадках дефект практично неможливо усунути. Єдиним можливим рішенням може бути установка легшого пакета або заміна стулки повністю.

Втрата зовнішнього вигляду (втрата зовнішньої привабливості)

Причина: використання комплектуючих низької якості, порушення режиму екструзії при виробництві профілю, низька культура виробництва, порушення правил і регламентів монтажу.

Як проявляється? Найпомітніший прояв — зміна кольору профілю/поверхні вікна (якщо ми говоримо про білий). Економія на якості призводить до того, що білий колір починає змінюватися на брудно-жовтий. В деяких випадках це відбувається не так інтенсивно і рівномірно; в запущених — поверхня вікна в буквальному сенсі цього слова «йде плямами».

Більш легкий прояв цієї «вродженої вади» - зміна кольору профілю/вікна з чисто-білого на брудно-сірий. Пов'язано це з тим, що поверхня якісного профілю дуже гладка, пил і бруд не пристають до неї сильно. На поверхні неякісного профілю/вікна є мікропори, які цим брудом забиваються, і позбутися від нього не просто, а часто неможливо взагалі.

Не захищене від цієї «болячки» і ламіновані вікно. Використання ламінаційної плівки низької якості та недотримання технології ламінації призводить до появи бульбашок і відшарування плівки від поверхні вікна.
Коли починається? Перші ознаки починають проявлятися приблизно через два роки після установки, але багато що тут залежить від умов експлуатації вікна.

Чим загрожує? Втратою зовнішньої привабливості, але не тільки. Сильне пожовтіння профілю/вікна може привести до того, що вікно стане деформуватися під впливом високої температури.

Як усунути? За великим рахунком, ніяк. З самого початку не треба гнатися за копійчаною вигодою.

 Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

Викривлення (деформація) віконного блоку (його окремих частин)

Причини: використання тонкостінного профілю, некондиційного армування, порушення правил монтажу.

Як проявляється? Саме так, як написано. Те, що повинно бути прямим, стає кривим, згинається дугою. Найбільше це помітно в нижній частині вікна, праворуч і ліворуч від імпоста. Деформація вікна веде до розгерметизації вікна, продуванню, до утрудненої експлуатації (важко відкривати та закривати).

Коли починається? Непередбачувано. До факторів ризику можна віднести сезони з різкими добовими коливаннями температури, а також жарку пору року. Знаходження на сонячній стороні, відсутність затінення — ризики збільшує.

Як лікується? Знову ніяк. Заміна вікна.

Руйнування склопакета

Причина: використання комплектуючих низької якості, недотримання обмежень габаритних розмірів, кумулятивний ефект тотальної економії на всіх видах комплектуючих, використання профілю з низькою несучою здатністю (тонкі лицьові та фальцеві стінки). Тонкий профіль не в змозі компенсувати навантаження і впливу, який зазнає віконний блок, в результаті чого починається його руйнування.

Як проявляється? У нижній частині склопакета (найчастіше в кутку) виникає (спочатку малопомітна) тріщина, яка поступово поширюється на всю площу вікна. Надалі це може призвести до розгерметизації пакета і виходу вікна з ладу.

Коли починається? В середньому — приблизно через два-три роки після установки, хоча може проявити себе вже першої зими. Фактори ризику — сильні коливання температур.

Як усунути? Заміна склопакета.

Випадання стулки

Причина: використання профілів низької якості з тонкими зовнішніми стінками, низька культура виробництва.
Часто армуючи профілі нарізуються не точно по габаритах вікна, а в заготовки стандартних розмірів. Це може привести до того, що права верхня петля буде закріплена повністю або частково тільки в пластиці, а не в металевому армуванні. Якщо профіль має масивну зовнішню стінку, він зможе надійно утримувати шуруп у своєму «тілі». А якщо профіль хисткий, то з часом запасу його міцності виявиться недостатньо для того, щоб утримати стулку від випадання.

Як проявляється? Дана проблема виявляє себе на стулках, що працюють в режимі відкидання. У групі ризику опиняються елементи, що мають велику площу і вагу. З кожним відкиданням стулка як би намагається витягнути праву верхню петлю з рами, в якій вона закріплена. В один «прекрасний» момент стулка не залишиться в відкидному положенні, а просто впаде вниз.

Коли починається? Цей дефект проявляє себе не відразу, а лише через кілька років після монтажу. Але може бути й інакше — наприклад, тоді, коли стулку на міцність спробує дитина, або в разі різкого впливу на елемент (наприклад, сильний порив вітру).

Як усунути? Замінити верхню петлю, створюючи опору для кріплення саморізів. У запущених випадках — заміна вікна.

Механічне руйнування вікна

Причина: недостатня кутова міцність віконного блоку, обумовлена використанням комплектуючих низької якості та порушеннями правил і технологій монтажу. Недотримання вимог щодо зберігання і перероблення профілю.

Як проявляється? В області кутового з'єднання пластикових частин вікна, близько зварного шва з'являється тріщина, яка починає поширюватися вглиб профілю. Потім з'являються нові. Процес прогресує, тріщини досягають зони штапика. Вікно втрачає свою герметичність і поступово руйнується.

Коли починається? Зазначений дефект, як правило, проявляє себе у вікон зі стажем, які відслужили вже понад 10 років. Чим тонше профіль — тим вище ризики того, що тріщини з'являться раніше.

Як усунути? Тільки заміна вікна.

 Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

Проблеми при неякісному монтажі

Але навіть, якщо ви придбали вікно з високоякісного профілю з відповідними склопакетами, без якісного монтажу навіть ідеальний віконний блок не стане хорошим вікном.
Монтаж — це, по суті, завершальна стадія установки вікна, здатна ключовим чином вплинути на кінцевий результат, а правильний вузол примикання — це обов'язковий фактор поняття «якісне вікно».

 Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

 1. Проблеми, які виникають при неякісному монтажі.
 2. Конденсат і цвіль на укосах.
 3. Конденсат на склопакеті та профілі (вікна, які «плачуть»).
 4. Дме з-під підвіконь, укосів, стулок.
 5. Наявність вологи в притворі між рамою і стулкою.
 6. Тріщини на профілі та склопакеті.

Конденсат та цвіль на укосах

Причина: Отвір, в який було встановлено вікно, мало підготовлений: не загерметизований так званий «монтажний шов», не проведена робота зовні віконного отвору для вирівнювання стін і укосів.

Конденсат на склопакеті та профілі (вікна, які «плачуть»)

Причина: При установці рами у віконний блок не були застосовані заходи для герметизації стику. Якщо цього не було зроблено, стик промерзає, утворюється конденсат.

Дме з-під підвіконня, укосів, стулок

Причина: Помилкою вважати, що просто запінений монтажний шов, гарантія його герметизації. Піну потрібно захистити від негативних впливів. Тепле вологе повітря з боку приміщення, яке проникає в піну, утворює зону конденсації. В остаточному підсумку піна перестає працювати. Для герметизації використовується спеціальна стрічка, установка якої також вимагає певних правил.

Друга причина — не проведена герметизація з боку вулиці з використанням гідроізоляційної стрічки або вона неправильно встановлена.

 Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

Наявність вологи в притворі між рамою і стулкою

Причина: При кріпленні нижньої частини вікна профіль був просвердлений наскрізь. Це призвело до того, що в камери профілю проникає волога, а армуючий профіль, який знаходиться в середині пластикового і задає жорсткість всієї конструкції, іржавіє, і конструкція втрачає свою механічну міцність. Тому установка віконних блоків рекомендується на анкерні пластини.

Тріщини на профілі та склопакеті

Причина: Установка віконного блоку без попередньої розмітки. Цього не можна допускати, оскільки правильна розстановка кріпильних елементів безпосередньо впливає на жорсткість і механічну міцність всієї змонтованої конструкції. Віконний блок повинен бути закріплений за схемою, наведеною в рекомендаціях компанією-виробником профілю, тобто треба дотримуватися відстані між точками кріплення.

 Якісне і неякісне вікно — в чому різниця?

Висновки:

Ретельний вибір віконної компанії, вивчення відгуків, використання комплектуючих європейських виробників. Низька ціна вікон — привід для того, щоб насторожитися, а не зрадіти.

Щоб були якісні вікна і служили довгі роки, не створюючи проблем, звертайтеся до партнерів VEKA в вашому місті. Менеджери компаній нададуть всю інформацію про вікна з профілю VEKA, підберуть для кожного клієнта оптимальний варіант скління, запишуть на замір.


Ще статті про пластиковi вiкна