Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Нововолинськ

Контакт-центр VEKA
Час роботи 24/7

Чому пітніють металопластикові вікна?

11 травня 2018

Чому пітніють металопластикові вікна?Сучасні металопластикові вікна, без сумніву, чудова альтернатива традиційним дерев’яним, усім нам добре знайомим із дитинства. Вони не протікають, значно краще зберігають тепло та майже не пропускають шуму з вулиці. Різноманітні режими, доступні завдяки фурнітурі пластикових вікон, дозволяють легко налаштувати стулку, що відкривається, на власний розсуд.

Єдина проблема, з якою стикаються користувачі після встановлення новомодних конструкцій, це конденсат. Справді, запотівають пластикові вікна в багатьох. Особливо активно часточки вологи скупчуються під час приготування їжі або вологого прибирання. Тож з’ясуємо, чому насправді «плачуть» пластикові вікна, чим нам це загрожує і, найважливіше, як із цим впоратися!

Причини утворення конденсату на вікнах

Кожна господиня, напевно, помічала, що в зимовий період вікна пітніють частіше, ніж у літній. Також цей процес стає інтенсивнішим, коли в квартирі багато людей або коли на плиті вариться суп. Усе це не прості збіги, а закономірності, які пояснює шкільний курс фізики. Так, волога утворюється, коли в атмосфері долається так звана «точка роси». Конденсується волога на найхолоднішій поверхні, якою взимку і є ваш склопакет. Аналогічний процес можна спостерігати влітку на посуді з льодяними напоями – на ньому також «виступає піт».

Фізика цього процесу полягає в конденсації вологи з навколишнього середовища. У повітрі завжди знаходяться молекули води. Вони утворюються під час дихання (за добу людина видихає більш як два літри води), з випаровувань під час миття посуду або пари в процесі приготування їжі. «Точка роси» змінюється залежно від температури повітря в приміщенні. Чим холодніше в кімнаті, тим менше потрібно пари для появи крапель вологи. Інакше кажучи, у вогкому і прохолодному приміщенні утворення конденсату неминуче, тоді як у сухих і теплих умовах цього можна уникнути чи не зі 100% гарантією.   

Запотівання вікон – загроза здоров’ю

На жаль, запотівання вікон не тільки і не стільки естетична проблема. Цей факт сигналізує про нездоровий мікроклімат у квартирі та про можливі проблеми зі здоров’ям рідних у майбутньому.

Герметична конструкція металопластикових вікон зберігає тепло, але водночас і вологу, перешкоджаючи її випаровуванню назовні. Надмірна волога – чудове середовище для появи грибків і плісняви. Чорні плями на укосах свідчать про погану вентиляцію в будинку і потребу негайно та ретельно очистити всі поверхні.

Згідно з рекомендаціями МОЗ України, оптимальна вологість повітря у приміщенні має становити близько 40%, а температура – 20-22°С. За таких умов випадіння конденсату стає неможливим.

Способи боротьби із запотіванням

Як ми вже зрозуміли з вищесказаного, причина запотівання пластикових вікон полягає в надмірній вологості. Звідси висновок: варто зменшити рівень вологості в приміщенні – і утворення конденсату припиниться. Цього можна досягти кількома способами.

Перший і найпростіший метод створення здорового мікроклімату – це регулярне провітрювання. Відчиняйте вікна під час приготування їжі, для зимового провітрювання  перед сном або коли ненадовго йдете з дому, і вам вдасться не лише уникнути конденсату на склі, але й покращити стан своєї шкіри.

Не варто забувати і про центральну вентиляцію. Спеціалісти стверджують, що в більшості випадків причиною високої вологості є засмічена вентиляційна система будівлі. Перевірити її функціональність можна за допомогою запаленого сірника, піднесеного до вхідного отвору.  Якщо полум’я схиляється в бік шахти, все гаразд; якщо ж залишається нерухомим, час бити на сполох.

Крім того, під час опалювального сезону не затуляйте щільними шторами радіатори опалювання.

Додатково можна встановити кухонну витяжку, а в решті кімнат – спеціальний пристрій для видалення вологи. Такий підхід дозволить комплексно вирішити проблему без значних фінансових витрат. 

Якщо ви бажаєте ще детальніше розібратися з ефектом виникнення конденсата на вікнах, рекомендуємо наш матеріал https://veka.ua/ua/spravochnik/articles/windows/plastikovi-vikna-i-utvorennya-kondensatu/

Якщо ви тільки збираєтеся встановлювати вікна і не знаєте про всі їх перевагах — ознайомтеся спочатку з нашими пропозиціями. Замовити та проконсультуватися ви зможете у фахівців компанії-партнера VEKA в вашому місті.Ще статті про пластиковi вiкна