Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Нововолинськ

Контакт-центр VEKA
Час роботи 24/7

Регулювання пластикових вікон власноруч

11 травня 2018

Регулювання пластикових вікон власноруч

Широке використання металопластикових вікон зумовлено цілою низкою їхніх переваг. Однак для продовження терміну служби цієї зручної, хоч і недешевої конструкції, слід дотримуватися певних рекомендацій. Своєчасне технічне обслуговування системи значно підвищить довговічність вікон і дозволить їм краще виконувати свої функції. Так, найчастіше існує потреба в регулюванні вікон. Його здійснюють у таких випадках:

  - затирання однієї або кількох стулок;
  - нещільне прилягання стулок до віконної рами;
  - зміна сезону.

Найголовніше, що з регулюванням вікон можна впоратися цілком самостійно, без допомоги спеціаліста. Для цього вам знадобиться мінімальний набір інструментів, який або є вдома, або його можна придбати у будівельному магазині: ключі-«зірочки», шестигранники, викрутки, плоскогубці.

Усунення тертя


Для початку розглянемо перший випадок. З часом стулки можуть трохи опускатись — провисати — і тертись об раму при відкриванні та закриванні. Якщо знехтувати цією проблемою, вікно може взагалі вийти з ладу, і тоді доведеться його міняти. А усунення тертя займає всього півгодини. Для самостійного регулювання пластикових вікон дотримуйтесь нижченаведеної інструкції:

  1. Відчиніть вікно.
  2. У торцевій частині стулки знайдіть регулювальний гвинт. Зазвичай він знаходиться ближче до верхьох частини стулки.
  3. За допомогою шестигранника трохи прокрутіть цей гвинт у потрібний бік. Обертання за годинниковою стрілкою призводить до підняття механізму, проти — до зниження.
  4. Перевірте працездатність вікна. Якщо ситуація покращилася, можна продовжувати потроху коригувати положення стикувального елементу.

Регулювання пластикових вікон власноруч

Якщо змін немає, вертаємо все у початкову позицію і переходимо до другої частини плану.

  1. Обережно зніміть захист із нижньої завіси.
  2. Буквально по пів-оберту прокручуйте регулювальний гвинт. Принцип той самий: за годинниковою стрілкою — підіймаємо, проти — опускаємо механізм.
  3. Перевірте, чи добре працює вікно.

Регулювання пластикових вікон власноруч

Зазвичай, регулювання верхнього механізму або нижньої завіси усуває тертя. Головне, точно визначити, в який бік підкручувати гвинт, щоб отримати необхідний результат.

Зміна щільності прилягання (притиску) стулок


А тепер перейдемо до другої ситуації, коли потрібне регулювання притиску пластикових вікон. На торці кожної стулки є так звані ексцентрики, цапфи – пристрої, призначені для зміни щільності прилягання стулки до рами. По замовчуванню їх встановлюють в середнє положення, універсальне для будь-яких умов. Для міцного притиску ексцентрики опускають і повертають горизонтально, а для слабкого – піднімають і ставлять прямо. Ступінь відхилення від середнього положення пропорційно впливає на щільність притиску.

Регулювання пластикових вікон власноруч

У більшості випадків для зміни положення ексцентриків вам знадобляться плоскогубці або шестигранник, залежно від фурнітури вікна. Однак у певних моделях передбачено механізм, який дозволяє регулювати притиск пластикових вікон без допомоги інструментів. Вам лише потрібно потягти ексцентрик на себе і зафіксувати його в потрібному положенні.

Регулювання пластикового вікна відео:


Регулювання вікна по горизонталі та вертикалі


Інколи також потрібно зміцнити конструкцію з боку навісів. У цьому випадку діють інакше. Якщо ваше вікно рухається лише по вертикальній осі, достатньо підкрутити регулювальний гвинт на нижній завісі. Якщо ж у конструкції вікна передбачено зимове провітрювання, потрібні додаткові маніпуляції з верхньою завісою.

Для цього дотримуйтесь такої інструкції:

  1. Відчиніть вікно.
  2. Поверніть ручку в положення провітрювання. Для цього вам потрібно зімітувати закривання вікна, натиснувши на відповідний блокатор.
  3. Для підсилення прилягання прокрутіть регулювальний гвинт кілька разів за годинниковою стрілкою, а для послаблення системи – проти.

Тож, як бачите, регулювання пластикових вікон власноруч – завдання, під силу кожному, і яке вимагає лише акуратності та невеликого набору інструментів.

Якщо Вам все-таки не вдалося самостійно відрегулювати вікно — звертайтеся до наших партнерів у Вашому місті

Ще статті про пластиковi вiкна