Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Київ

Головний офіс та завод

Регулювання пластикових вікон власноруч

11 травня 2018

Регулювання пластикових вікон власноруч

Пластикове вікно – дуже довговічний виріб, термін служби якого становить десятки років. Проте навіть найдовговічніший механізм потребує обслуговування та регулювання. Про те, як відрегулювати пластикове вікно самотужки читайте далі.

Профіль виготовлений з полівінілхлориду зі сталевим армуванням. Завдяки цьому, виготовлені з нього стулки та рами протягом терміну служби вікна зберігають свою геометрію. Незначні провисання стулки, деформацію ущільнювачів та зношування запірних механізмів певною мірою можна відкоригувати регулюваннями.

Необхідні інструменти

Регулювання вікна зручно поєднати з його обслуговуванням, яке рекомендується проводити двічі на рік – навесні та восени. У ході обслуговування вікно миють, очищають рами та механізми від пилу та бруду, при необхідності прочищають дренажні отвори для стоку дощової води, механізми змащують.

Потім перевіряють справність вікна:

  • при огляді виявляють пошкодження рам та склопакетів, перевіряють стан ущільнювачів  –  вони повинні бути без тріщин та розшарування, легко зминатися пальцями та набувати початкової форми;
  • стулки вікна повинні відкриватися та закриватися вільно, не чіпляючись за раму;
  • ручки під час закривання вікна повинні повертатися без напруження та зусилля до кінця.

Якщо стулка зачіпає раму, її положення можна скоригувати регулюванням. Для цього знадобиться шестигранник розміром 4 мм і хрестова викрутка. Для змащення приготуйте побутове мастило.

Регулювання пластикових вікон власноруч

Основні вузли, що потребують регулювання

Положення стулки в отворі у площині вікна змінюється за допомогою регулювання завіс – верхньої та нижньої. Притискання стулки до рами, тобто положення її площини щодо площини рами, регулюється за допомогою ексцентриків на запірних цапфах.

Регулювання вікна по горизонталі та вертикалі

Переміщення стулки по вертикалі здійснюється обертанням гвинта, розташованого на верхньому торці нижньої завіси. Щоб отримати доступ до нього, необхідно зняти з завіси декоративну пластикову накладку.

Регулювання пластикових вікон власноруч

Для коригування положення стулки в горизонтальному напрямку обертають гвинт, розташований збоку завіси: для переміщення нижньої частини стулки регулюють нижню завісу, аналогічно регулюють положення верхньої частини.

Регулювання щільності притиску стулок

За герметичність вікна відповідає ущільнювач, наклеєний по периметру стулки. Він виготовляється з гуми, штучного каучуку чи силікону. Це довговічні матеріали, але з часом вони можуть втратити початкову форму –  щільність притиску стулки до рами слабшає, і у вітряну погоду з вікна починає дмухати.

Якщо ущільнювач не пошкоджений і зберігає еластичність, він може послужити, але для цього потрібно збільшити щільність притиску стулки. 

За притиск стулки відповідають запірні цапфи, виготовлені у вигляді ексцентриків. Повертаючи їх, можна змінювати силу, з якою стулка притискається до рами. Взимку вікно має закриватися максимально щільно, щоб унеможливити проникнення холодного повітря та зберегти тепло в будинку. Влітку притиск можна послабити, щоб уповільнити зношування ущільнювача і продовжити термін його служби.

Регулювання пластикових вікон власноруч

Овальні цапфи (на малюнку ліворуч) повертають пасатижами; круглі – за допомогою шестигранника.

Відкрийте вікно та подивіться, в якому положенні знаходяться ексцентрики. Якщо вони вже встановлені в положенні максимального притиску, але з вікна дме, доведеться змінювати ущільнювач. Про це трохи нижче.

Коли потрібно проводити регулювання вікна ПВХ

Ущільнювач, затиснутий між стулкою та рамою, поступово деформується. Щоб продовжити термін його служби, ступінь притиску має бути на мінімально достатньому рівні, який залежить від сезону – влітку потреби у щільно закритих стулках немає.

Переводити механізм із літньої експлуатації на зимову доцільно перед настанням холодів, а навесні перемикнути його назад. Зручно, хоч і необов'язково робити це при сезонному обслуговуванні вікон.

Регулювання пластикового вікна відео:


Усунення проблем із віконною ручкою

Зламану ручку замінюють. Якщо ручка при закриванні вікна не повертається до кінця, це говорить про те, що одна або кілька запірних цапф упираються у виступи запірних планок. Подібну проблему усувають регулюванням.

При відкритті поворотно-відкидної стулки механізм може спрацювати неправильно, і тоді заклинює ручку в проміжному положенні. Розглянемо, як упоратися із цими проблемами.

Заміна ручки вікна або встановлення ручки із замком

Пластикова ручка може зламатися. Іноді з'являється необхідність замінити звичайні ручки на ручки із замком: обладнані ними стулки можна відкрити лише за допомогою ключа, що стане в пригоді в дитячій кімнаті. Щоб поміняти ручку, знадобиться хрестоподібна викрутка.

Гвинти, які кріплять ручку до стулки, знаходяться під декоративною овальною накладкою. Щоб отримати доступ до них, підніміть її за кінці і поверніть на 90 градусів.

Викрутіть гвинти викруткою, зніміть ручку. Нову ручку встановлюють у зворотній послідовності.

Ручка заїдає чи не до кінця закривається

Причина може бути в тому, що запірна цапфа в момент замикання стулки впирається у відповідну планку. Відкрийте стулку і, повертаючи ручку, простежте, в якому напрямку рухаються цапфи, щоб зрозуміти, куди потрібно зрушувати відповідні планки.

Щоб зрушити планку, послабте за допомогою викрутки кріпильний гвинт, пересуньте планку у бік переміщення цапфи на 3-4 мм, затягніть гвинт і перевірте, як закривається вікно. Якщо проблема залишилася, посуньте по черзі всі інші планки, перевіряючи щоразу роботу ручки.

Якщо ручку заклинило

Найчастіше це відбувається при неправильному спрацьовуванні блокатора, який відповідає за відкривання стулки в одному з двох положень - відкидання або відчинення.

Блокатор є важелем, який розташований на торці стулки приблизно в середині. Його потрібно притиснути до стулки – ручка розблокується і її можна буде повернути до нормального положення.


Що робити, якщо стулка зачіпає віконну раму

Стулка при закриванні та відкриванні зачіпає нижньою частиною за раму. Найчастіше це відбувається через провисання стулки під вагою склопакета.

Щоб усунути проблему, необхідно підняти стулку. Для цього необхідно обертати регулювальний гвинт, розташований на верхньому торці нижньої петлі.

Заміна ущільнювача

Ущільнювач, який було пошкоджено або він втратив еластичність, не забезпечує вікно необхідною герметичністю. З вікна з таким ущільнювачем дме, у кімнаті холодно. Регулювання у такому разі проблеми не вирішує, необхідно замінити ущільнювач.

У більшості профільних систем два або три контури ущільнення, які розташовані на стулці та на рамі. Ущільнювачі на всіх контурах змінюють одночасно.

Ущільнювачі вставляються в спеціальний паз на профілі ПВХ і додатково можуть бути приклеєні. Слід врахувати, що звичайні самоклеючі ущільнювачі зі спіненого поліуретану, які продаються в господарських магазинах, для пластикових вікон не годяться.


Заміна ущільнювачів – складне завдання, тому її доцільно доручити спеціалістам: наприклад, звернутися до одного з партнерів компанії VEKA у вашому місті.

Змащення пластикових вікон

Регулярне змащування продовжує термін служби віконних механізмів  –  знижується тертя і зношування рухомих частин, є захист від корозії. Для змащування застосовують будь-яке побутове мастило, у тому числі в аерозольній упаковці. Придбати його можна у господарському магазині.

Місця змащування механізмів позначені значком у вигляді маслянки  –  в отвори вводять одну-дві краплі олії. Перед мастилом механізми очищають від пилу та бруду.

Висновок

Регулярне обслуговування подовжує термін служби пластикових вікон та підтримує їх у справному стані. Доцільно раз на півроку в безвітряну погоду оглянути кожне вікно в будинку, очистити механізми від бруду, змастити їх, за необхідності відрегулювати.

Просте регулювання можна зробити самотужки, проте ремонт пластикових вікон, наприклад, заміну пошкодженого або ущільнювача, що втратив еластичність, краще доручити фахівцям з віконної компанії, у яких є всі необхідні інструменти і матеріали.


Ще статті про пластиковi вiкна