Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Нововолинськ

Контакт-центр VEKA
Час роботи 24/7

Як мити металопластикові вікна?

13 травня 2018

Як мити металопластикові вікна?Відповідний догляд за металопластиковими вікнами забезпечить довге життя віконних конструкцій. У цій статті ми розповімо, як правильно мити металопластикові вікна.

Як правильно мити металопластикові вікна?

Миття вікон слушно вважається одною з найбільш складних домашніх справ. А металопластикові вікна вимагають особливого догляду, щоб вони служили довго і добре виконували всі свої функції. Як же ж помити пластикові вікна без потьоків і без шкоди для самих вікон? Про це наша стаття.

Підготовка

Більшість людей миють вікна один-два рази на рік, хоча всі розуміють, що це потрібно робити частіше. Однак важкість процесу  заважає  братися до цього заняття вміру необхідності. Наші поради полегшать вам цей нелегкий процес.

Насамперед варто почекати на «правильну» погоду. Краще, щоб це був похмурий і безвітряний день. При попаданні прямого сонця або обдуванні вітерцем скло буде швидко висихати, що сприятиме появі потьоків. Тоді як в похмуру погоду у вас з'явиться достатньо часу, щоб натерти його до блиску.

Якщо ви живете високо, наявність страховки просто необхідна. Мокре і мильне підвіконня – ненайнадійніша поверхня для проведення висотних робіт. Та й жителям нижчих поверхів такий запобіжний захід не зашкодить.

В якості знарядь прац іпідготуйте мокру губку, стяжку, миючий засіб і м'яку суху тканину або папір.

Миючий засіб

Безперечно, найлогічніший і найпростіший вибір — промислові засоби, яких зараз достатньо в будь-якому магазині. Однак у багатьох на хімію алергія, інші ж просто не бажають труїти себе і свою сім'ю шкідливими сполуками. Тоді як же ж помити вікна без розводів, не вдаючись до розрекламованих засобів? Звичайно, використовуючи народні рецепти!

  • А рецептів таких багато, і ви можете підібрати той склад, який вам власноруч  простіше приготувати. А саме:
  • 1 столова ложка картопляного крохмалю на літр холодної води;
  • 1 склянка кухонного оцту на 1 літр води;
  •  1 столова ложка нашатирного спирту (він входить до складу багатьох популярних миючих засобів) на 1 літр води;
  • 50 грам хлорного вапна на 1 літр води;
  • 1 чайна ложка з гіркою аміаку на 1 літр води.

Кожна з цих речовин має свої унікальні властивості. Наприклад, оцет і нашатир своїм різким запахом деякий час будуть відлякувати комах. До речі, люди цей запах вже через кілька годин не відчувають. Крохмаль або вапно добре використовувати на кухонному вікні, де осідають частинки жиру.

Особливості миття пластикових вікон

Перед  тим, як мити пластикові вікна, переконайтеся, що виробник не наклав ніяких обмежень на догляд за виробом, що може спричинити псування речі і зняття її з гарантії. Якщо особливих умов немає або всі вони дотримані, можна приступати.

Почніть з рами. Віконні профілі VEKA не вимагають особливої уваги. Вони виготовлені з якісного пластика, який легко чиститься м'якою губкою і водою. Як доповнення, можна використовувати легкий рідкий або гелевий очищувач.

Багато іншіх виробників використовують більш дешевий пластик. Найчастіше він пористий або шорсткий. Така структура вбирає бруд і гірше піддається очищенню. Будьте готові  до того, що деякі  забруднення з неї і зовсім не вдасться змити.


Після того, як протерли профіль, проведіть по стиках вологою серветкою або тонкою тканиною. І тільки потім можна приступати до шибок. Не варто непокоїтися за ультрафіолетове або теплоізоляційне покриття, якщо таке є. Надійний виробник наносить таке напилення на внутрішню сторону скла. Щодо інших гарантії ніхто не дасть.

Отже, розпочнемо. Спочатку великою губкою зітріть основний бруд. На даному етапі можна ще не використовувати додаткові засоби — тільки воду. Дайте очищеній поверхні підсохнути, і нанесіть з пульверизатора миючий розчин. Тут вже важливо працювати швидко, щоб не дати рідині висохнути. Інакше з'являться потьоки.

Озброївшись стяжкою, енергійним рухом з силою проведіть інструментом від  дальнього краю вікна до себе. Протріть гумовий ущільнювач стяжки. Продовжуйте в тому ж дусі, поки не пройдете всю поверхню. Як завершите, пройдіться ще раз по склу м'якою тканиною.

Догляд за фурнітурою

На завершення, не забудьте приділити увагу кріпленням і фурнітурі. Крапніть машинним маслом на шарніри, а на гумовий ущільнювач нанесіть спеціальну пасту, яка продається в господарських магазинах, щоб він не пересихав і відштовхував пил і бруд.

Ще статті про пластиковi вiкна