Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Київ

Головний офіс та завод

Як мити металопластикові вікна без розводів?

13 травня 2018

Як мити металопластикові вікна?

Речі вимагають догляду — це допомагає зберегти їх зовнішній вигляд і продовжує термін служби. Про те, як помити вікна, читайте далі.

Основні помилки при догляді за пластиковими вікнами

Будь-яке пластикове вікно складається з трьох основних частин — рами, склопакета та механізмів, завдяки яким стулки відкриваються. Кожен із цих компонентів вимагає свого підходу: неправильний догляд може зіпсувати зовнішній вигляд вікна або навіть призвести до дорогого ремонту.

Полівінілхлорид, з якого виготовлений пластиковий профіль - дуже довговічний матеріал і розрахований на десятки років експлуатації. Він не сильно брудниться, але якщо його довго не доглядати, бруд все одно накопичиться. Особливо інтенсивно брудняться вікна будинків, розташованих поблизу промислових підприємств та вулиць з інтенсивним автомобільним рухом.

Швидко і без зусиль видалити бруд і кіптяву — бажання цілком зрозуміле. Однак для цього не варто використовувати сильні розчинники, оскільки вони можуть непоправно зіпсувати поверхню пластикового профілю.

Ще одна помилка – використання грубих та жорстких щіток. Вони можуть подряпати не лише профіль, а й скло. Подряпини на пластиці можна спробувати заполірувати, повернути прозорість стеклам, де є подряпини, в домашніх умовах нереально – доведеться міняти зіпсований склопакет.

Третя помилка — мити вікна у невідповідний момент, наприклад, у холодну пору року та напередодні заморозків. Вода, що потрапила в механізми, залишиться в них надовго – вони іржавітимуть. Крім того, працюючи на вітрі, легко застудитися.

Як правильно мити металопластикові вікна

Мити вікна краще в теплу, але не спекотну погоду, тому що в спеку і на сонці вода швидко висихає і залишає плями, які важко видалити.

Приготуйте для роботи необхідний інвентар:

 • відро з чистою водою;
 • невелику ємкість із розчином миючого засобу;
 • поролонову губку;
 • гумовий скребок для згону води;
 • кілька ганчірок із тканини, що не залишає ворсу.

Зручно використовувати спеціальну комбіновану щітку на довгій телескопічній ручці, яка має з одного боку поролонову губку для миючого засобу, а з іншого — гумовий водозгін.


Як відмити скоч від вікна

Щоб захистити вікно від забруднень під час ремонту, його закривають поліетиленовою плівкою, яку фіксують скотчем. Це цілком розумне рішення, проте за час ремонту скотч присихає та видалити його стає складно.

Присохлий паперовий скотч розмочують протягом декількох хвилин мильною водою, після чого його легко видалити. Сліди клею після пакувального скотчу можна розігріти феном — адгезив розм'якшується, після чого його можна стерти паперовою серветкою. Про те, як видалити з поверхні плівки застарілі захисні плівки читайте в статті на нашому сайті.

Як видаляти складні забруднення

Спочатку вікно миють як завжди. Якщо після цього залишаються плями, що важко видаляються, їх обробляють окремо, після чого вікно протирають начисто ще раз.

Для цих цілей зручно використовувати спеціальні автомобільні очищувачі для пластику, оскільки автомобільна хімія зазвичай сильнодіюча. Про всяк випадок їх слід спочатку пробувати на непомітній ділянці і переконатися, що вони не завдадуть шкоди.

У деяких випадках допомагає зубний порошок чи зубна паста. Розчинники, такі як уайт-спірит, слід застосовувати в останню чергу, якщо інші засоби не дали результату.

Як видалити пил у кутах вікон

Чорний вуличний пил дуже помітний на білому пластику, при цьому видалити його досить складно, оскільки частинки сажі, що входять до її складу, дуже дрібні.

Сухий пил вимітають з кутів пензлем для малювання з жорсткою щетиною, потім збирають вологою ганчіркою з тонкої тканини або мокрими паперовими рушниками. Не намагайтеся знебарвити пил відбілювачами – від них білий пластик може пожовкнути.

Як доглядати за вікнами

Утримувати вікна у чистоті – половина справи. Після миття вікно необхідно уважно оглянути та перевірити:

 • стан ущільнювачів - вони мають бути цілими та еластичними;
 • стулки повинні закриватися легко, не зачіпаючи рами;
 • роботу запірних механізмів – ручка при закриванні вікна повинна повертатися до кінця та без заїдань;
 • стан дренажних отворів, через які виливається дощова вода, що стікає склом;
 •  стан відливу та цілісність герметика із зовнішнього боку вікна.

Потріскані, розшаровані ущільнювачі, що втратили форму і еластичність, необхідно при першій можливості замінити, герметик освіжити, відлив відремонтувати. Ці роботи доцільно доручити спеціалістам, наприклад, звернутися до одного з партнерів VEKA у вашому місті.

Догляд за фурнітурою

Під фурнітурою розуміють ручки і запірні механізми, частини яких рухаються, необхідно регулярно змащувати побутовим мастилом.

Механізми розміщуються по периметру стулок на торцях. Отвори для мастила позначені значками у вигляді крапель або масляни: у кожну капають 1-2 краплі мастила.

Кілька зауважень на закінчення

 • Навіть якщо вікна розташовані на першому поверсі, слід дотримуватись безпеки: не мити вікна у вітряну погоду, працювати у зручному вільному одязі, що не стискує руху, прибрати від вікон усі сторонні предмети.
 • Правильні прийоми роботи важливіші за дорогі миючі засоби.
 • Регулярний догляд за вікнами – запорука їх довговічності.


Ще статті про пластиковi вiкна