Київ

Контакт-центр VEKA
Час роботи 24/7

Вибираємо ПВХ профіль для вікон

22 травня 2019

Вибираємо ПВХ профіль для віконЩоб вікна надійно захищали від холоду та спеки і забезпечували гарну шумоізоляцію, необхідно приділити пильну увагу вибору профілю. На жаль, сьогодні на ринку представлено досить багато конструкцій, якість яких не відповідає навіть мінімальним вимогам з точки зору надійності та функціональності. До того ж, для людини, яка не розбирається в конструктивних особливостях профілів, всі вони будуть здаватися однаковими. Як же визначити, які характеристики є важливими, а які придумали спритні маркетологи в гонитві за заробітком? Давайте розберемо, як пересічному споживачеві оцінити всі фактори.

Як переконатися в якості профілів?

Наявність сертифікатів незалежних оціночних компаній є дуже важливим показником надійності віконних профілів. Перш, ніж придбати конструкції, переконайтеся, що їх виробник має в портфелі сертифікат DIN ISO 9001: 2000. Цей документ підтверджує, що компанія має ефективну систему управління якістю продукції. Даний міжнародний сертифікат також видається лише за підсумками перевірки кожному підприємству окремо.

Коли ширше - значить краще?

Монтажна ширина профілю - характеристика, на якій найчастіше намагаються спекулювати виробники. Найбільш поширені значення - це 58 і 70 мм. Однак деякі компанії намагаються виманити у покупців гроші, пропонуючи профілі трохи більшої ширини - наприклад, 60 або 74. Чи впливає подібна зміна параметрів на якість вікон? Ні, ні і ще раз ні! Принципова відмінність полягає в тому, якої ширини можна встановити склопакети. Профілі 58 мм дають можливість використовувати пакети до 32 мм; 70 мм дозволяють поставити склопакети до 42; 82 мм - до 52.

Профілі 58 мм - універсальний варіант

58 мм - це не випадкова цифра. Саме таку монтажну ширину мали перші конструкції, які почали виготовлятися у Німеччині в середині 50-х. Річ у тому, що вони покликані були замінити дерев'яні рами, і саме такі розміри виявилися оптимальними з технологічної точки зору. Ширини в 58 мм достатньо, щоб забезпечити хорошу тепло- та звукоізоляцію приміщень в практично будь-яких кліматичних зонах, а також реалізувати більшість будівельних проектів.

Компанія VEKA пропонує покупцям систему Euroline: маючи ширину 58 мм, ці профілі відрізняються чудовою якістю та надійністю, за що користуються популярністю у покупців з усього світу.

Профілі 70 мм - для жителів холодних регіонів

Починаючи з середини 80-х на ринку з'явилися перші профілі з істотно збільшеною в порівнянні з класичним варіантом монтажною шириною - 70 мм. Вони дозволяли виготовляти вікна з підвищеними теплофізичними характеристиками завдяки використанню склопакетів, які мають велику ширину. Такі конструкції оптимальним чином підходять для будинків, розташованих в галасливих місцях (біля доріг, в центрі міста) або в регіонах з найбільш суворими кліматичними умовами.

Лінійка VEKA включає чотири профільні системи шириною 70 мм:

  1. Softline;

  2. Topline;

  3. Swingline;

  4. Proline.

Профілі 82 мм - максимальний захист

Унікальною розробкою компанії VEKA стали профілі шириною 82 мм, що дозволяють монтувати склопакети, які мають товщину до 52 мм - SOFTLINE 82. Вони характеризуються високими енергозберігаючими характеристиками і забезпечують максимально можливі звуко- та теплоізоляцію.

На що впливає кількість камер?

Ще одна характеристика профілів, по якій люблять оцінювати їх якість менеджери, які продають вікна компаній, - кількість камер. Вони являють собою порожнини, наповнені повітрям і відокремлені один від одного вертикальними перегородками. Зазвичай їх як мінімум три:

  • передня - служить для водовідведення;
  • центральна - в ній розміщений армуючий підсилювач;
  • задня - необхідна для закріплення фурнітури і створення додаткової ізоляції (перешкоджає проникненню холоду з попередніх камер в приміщення).

Профілі, що мають 58 мм в ширину, традиційно діляться на 3 камери, 70-мм системи - 4-5. При цьому потрібно зазначити, що "нарощування" камер без одночасного збільшення ширини профілю не має ніякого сенсу і не додає вікну додаткових ізолюючих властивостей. Зазвичай виробники виготовляють подібні конструкції виключно в рекламних цілях: щоб їх продукт відрізнявся від конкурентів.

Що змінює більша або менша монтажна ширина? Фахівці ділять всі профілі на дві групи: 58-64 мм і 70-76 мм. Усередині них у всіх профілів будуть абсолютно однакові теплотехнічні характеристики. Таким чином, "додаткові" міліметри в більшості випадків - просто маркетинговий хід

А на що впливає кількість камер? Як ми вже говорили вище, при збереженні монтажної ширини збільшення числа камер абсолютно безглуздо, і ізолюючі властивості профілю шириною 74 мм з 6 камерами будуть точнісінько, як і у профілю на 70 мм з 5 камерами.

Які характеристики профілів дійсно важливі для покупців?

Йдучи на поводі у маркетологів, які заманюють клієнтів красивими фразами про кількість камер і ширину профілів, покупці не беруть до уваги по-справжньому важливі деталі. Так, на ринку сьогодні дуже багато "об'єктних" профілів, що мають клас "Б", причому роблять їх навіть німецькі компанії. Вони багато в чому відрізняються від "А" класу, зокрема:

  • гірше тримають форму;
  • їх кутові з'єднання - слабкі, а фурнітура вимагає регулярного регулювання;
  • мають менший термін служби.

Купуйте якісні вікна від перевірених виробників - і вони прослужать вам довгі роки, надійно оберігаючи від холоду, шуму і спроб проникнень!

Ще статті про профілі VEKA