Фигура 7 копия 4 call phone-call Untitled-1
Київ

Головний офіс та завод

Як виробляється профіль

ПВХ-профілі отримують методом екструзії — безперервного видавлювання розм'якшеного матеріалу через отвір певного перерізу, що визначається типом фільєри (деталі машини для формування хімічних волокон у вигляді ковпачка або пластини) при температурі 80-120 Со.

Екструдер складається з приводу з двигуном і редуктором, а також циліндра з розташованими всередині нього шнеками та вхідною лійкою. Завантажений через вхідну воронку матеріал перемішується в зоні розігріву циліндра за допомогою двох шнеків до гомогенного розплаву, який надходить на фільєру.

Розплавлена екструдована маса набуває необхідної форми та розміру в фільєрі та вакуумному калібрі, в якому відбувається первісне охолодження профілю.

Производство профилей ПВХПроизводство профилей ПВХ

На наступній стадії профіль надходить на ділянку вторинного охолодження, де на нього подається холодна вода. Далі розташований вузол, який рівномірно витягує профіль з ділянки охолодження і подає його на ділянку маркування, де також наклеюється захисна плівка.

В кінці лінії встановлена пила, яка відрізає профіль необхідного розміру, після чого він упаковується в палети.

Производство профилей ПВХ

При екструзії необхідно строго витримувати режими розігріву суміші і охолодження профілю. Оскільки ПВХ-профіль має складну просторову структуру з горизонтальними та вертикальними стінками різної товщини, нерівномірний температурний режим призводить до викривлення профілю вже безпосередньо на стадії екструзії.

Тому VEKA здійснює складний багатоступеневий контроль якості екструзії. Всі підприємства концерну через систему супутникового зв'язку пов'язані з центральним контрольним пультом VEKA AG, де відстежується робота кожного екструдера — від Німеччини до США. Щогодини контрольні зразки готових профілів піддаються жорсткому лабораторному контролю на найсучаснішому обладнанні.